Briyantin Nedir? Nasıl Kullanılır?

Briyantin Ne Demektir?

Bugün sizlere briyantin nedir , briyantin nasıl kullanılır konuları hakkında bilgiler vereceğim. Yine İnternet üzerinden araştırmalarımı yaptım. Araştırmalarımı sizinle paylaşacağım. Lafı daha çok uzatmadan konuya gireyim.

Briyantin saç şekillendirmeye yarayan bir üründür.Özellikle erkekler kullanmakta. Saçları kuru ve yıpranmış kişiler daha çok kullanmakta.Tabi ki sadece erkeklere kullanmıyor kadınlarda kullanıyor.Kadınlar duştan çıkınca saç elektriklenmesini engellemek için kullanmakta.Sizde biliyorsunuz ki dış görünüş önemli.Hele önemli bir görüşmeniz varsa dış görünüşünüze dikkat etmektesiniz.Saç şekliniz de dış görünüş için büyük bir etmen. İşte bu durumlarda briyantin büyük önem arz etmekte.Briyantin nasıl kullanılır yada briyantini kimler kullanmalı bununla da ilgili bilgi vereceğim.

Briyantin saçlara şekil vermenin dışında parlaklıkta veriyor.Saç kırılmalarının da önüne geçiyor.O yüzden fön kullanmadan önce mutlaka briyantin kullanınız.Eğer maşadan yada fönden saçınız yandıysa yine briyantin kullanabilirsiniz.Onarıcı etkisi bulunmaktadır.Kalıcılık olarak briyantin jöleye göre etkisi aynı denebilir.Rüzgar konusunda da bozulma yaşatmamakta. Tabi rüzgarın şiddeti de bir unsurdur.

Briyantin çeşitleri olarak seçenek çoktur.Jöle gibi kaskatı yapmaz.Saçınız nemlidir.Saçı besler.Briyantin seçerken saç tipinize göre seçmeniz gerekmektedir.Peki kimler briyantin kullanmalıdır ? Orta ve yumuşak sertlikte saçlar için briyantin kullanımı uygun dur.Fazla sert saçlar için saç şekillendirme de saç jölesi briyantinden daha etkili bir seçenek olacaktır.Bir diğer husus ise uzun saça briyantin kullanmak zahmetli olmaktadır.Saçlarınıza normal olarak jöle mantığında sürmeniz gerekiyor.Kullanımı basittir.Ama ben yinede anlatayım.

Briyantin Nasıl Kullanılır?

Öncelikle elinize az bir briyantin alıyorsunuz.Sıkarak dökülmektedir.Avuç içinizde az bir briyantin yeterlidir.Sonra iki elinizin arasında ovalayın. Saçlarınızın ucundan köküne doğru yavaş şekilde elinizdeki briyantini sürün.Saçlarınız direk kendini salacak ve aşağı inecek sonra istediğiniz şekil görünümünü vermeye başlayın.Saçlara briyantin sürüldükten 3-4 dakika sonra şekillendirmeniz gerekmektedir.

Saç elektriklenmesi için kullanımı ise yine aynı sayılır.Önce yine briyantini alıyoruz.Bu sefer saçınızın her bir teline değecek şekilde işlem uygulayacağız.Bunu da sanki kafanıza masaj uyguluyormuş gibi yapmak doğru olur.Bu şekilde saç elektriklenmesinden kurtulabilirsiniz.Briyantin nemlendirme özelliği ile bu şekilde sonuçlar vermektedir. Eğer aklınıza takılan biri soru olursa yorum yazmaktan çekinmeyiniz.

Bir cevap yazın

Tag: