2017 Milli Piyango Büyük İkramiyesi

Yılbaşı İkramiyesi

2017’ ye girmeye çok kısa bir süre kaldı kimisi nasıl bir gece geçirmesi gerektiği ile ilgili planlamalar yaparken kimisi ise büyük ikramiyeyi tutturabilmek üzere birçok milli piyango biletleri almaya devam ediyor. 1 Aralık 2016 tarihinden itibaren dağıtıma başlayan Milli Piyangoların ciddi anlamda rekor bir satışa ulaştığı ve bilet fiyatlarının geçen seneye nazaran daha yüksek olduğu söyleniyor. Her yıl geleneksel olarak devam eden 2017 Milli Piyango Büyük İkramiyesi nin bu sene hangi şehirde çıkacağı henüz bilinmiyor.31 Aralığın 1 Ocağa bağlandığı gece resmi bir şekilde kimin büyük ikramiye sahibi olacağı net bir şekilde açıklanacak.

İstanbul’da meşhur milli piyangocu olarak bilinen Nimet abla uzun süredir büyük ikramiye kazandırmaya devam ediyor. Uğurlu bir mekan olmasıyla beraber İstanbul halkının sürekli Nimet abladan bilet alışverişi yaptığı biliniyor. Bu sene resmi olarak açıklanan milli piyango biletlerinin fiyatları şu şekilde olacak;

Tam bilet      : 60 TL

Yarım bilet   : 30 TL

Çeyrek bilet : 15 TL

2017 Milli Piyango Büyük İkramiyesi 60 milyon TL

3 farklı biletlerin ay sonuna kadar çok yüksek sayılara ulaşacağını tahmin etmek şimdiden çok zor değil. İşin uzmanları bilet alacak kişilerin kesinlikle dikkat etmeleri gerektiği birkaç konunun olduğu sürekli işaret ediyor. Sahte milli piyango satışlarının olabileceğini ele alacak olursak büyük şehirlerde insanların böyle bir hataya düşme olasılıkları da çok yüksek. Bu nedenle bilirkişiler bilet alacak kişilerin nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda sürekli bilgiler vermeye devam ediyor.
Sahte bilet kurbanı olmamak için yapmanız gereken aslında çok kolay. Alacağınız bilet üzerinde filigrama muhakkak dikkat etmeniz gerekiyor. Filigramı olmayan biletlerin %100 sahte olduğu kesin biliniyor. Biletlerin ışığa tutulduğunda veya bileti herhangi bir ışığa doğru uzattığınızda muhakkak milli piyango amblemini görmeniz gerekiyor. Eğer ki bunların hiç biri görünmüyorsa sahibi olduğunuz bilet geçersiz ve sahte olarak kabul edilecek. Hatta bilet alan kişiler bunun gerçek olup, olmadığını birçok yerde ücretsiz olarak kontrol ettirebilecek. Özel bir cihaz yani ultraviyole ile biletlerinizin gerçeklik oranı net biçimde ortaya çıkacak, bu cihaz sayesinde de daha rahat bilet alımı yapabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir