Mondial Mct 250 İnceleme

Bu motoru alacak kişilerin genel olarak akıllarında şu sorular dönüyor. Mondial mct 250 alınır mı ? , mondial mct 250 parça durumuMondial mct 250 kronik sorunlarıMondial mct 250 nasıl bir motorMondial mct 250 ne kadar yakar yada yakıyor veya tüketir. Daha bir çok sorunun aklınızda döndüğüne eminim.Sizlere bunları araştırmalarım ve deneyimlerim sonucu aktarmaya çalışacağım.

Çok önemli değil aslında ama yine de ben mondial firmasının sunduğu motorun verilerini bir paylaşayım önemseyen olursa okusun bir kaç bilgiyi ise sileceğim çünkü çokta önemli değil sizin için önemli olan bundan sonra yapacağım artılar ve eksiler ile ilgili yazım.

Mondial 250 MCT Teknik Özellikler
Motor : Çift Silindir, 4 Zamanlı + Silindir Hacmi : 238 cm³
Silindir Çapı ve Strok : 53.5 x 53.0  + Maksimum Tork : 16,2 NM / 6500
Soğutma : Hava Soğutma + Çalıştırma : Elden Marşlı
Ön fren : Disk + Arka fren : Kampana
Ateşleme : Elektronik CDI +  Ön Süspansiyon : Hidrolik Ön Maşa
Arka Süspansiyon : Hidrolik Amortisör  + Yakıt Tankı Kapasitesi : 15 L
Ağırlık : 154 kg  Boyutlar U-G-Y mm : 2135 x 855 x 1175

Fikirlerimi ve araştırmalarım sonu gördüklerimi sizlere aktarmaya çalışacağım.

Mondial mct 250 alınır mı ? 
Alınır neden alınmasın. Ama burada önemli olan nokta cebinizdeki miktar.Öncelikle ortalama 600-1200 tl kask ve ekipmanlar için paranızı ayırdığınızı varsayalım.bunun dışında 200-300 tl arası aracınıza bakım yaptırmanız gerekebilir.Üzerinize alma sigorta ödemesi gibi miktarları da halledeceğinizi varsayıyorum.İşte şimdi asıl önemli yere geldik.Bu motora 2500-3000 civarı cebinizde kaldıysa mct 250 alabilirsiniz.fakat o miktarın altında bir mct 250 ye asla bulaşmamanızı tavsiye ediyorum.Muhtemelen sanayiden çıkamazsınız.

Fakat belirttiğim miktara alacağınız bir mct 250 normalın altında ama çokta üzecek bir motor olmaz.ama kafanızın rahat olmasını istiyorsanız 3000-4000 arasında bir motoru tercih etmeniz sizler için daha iyi olacaktır.fiyat örneği verirken motor da fiyata göre alınmayacağını da not düşerek genelleme yaptığımı belirtmek isterim ama bu motora asla 4000 üstü ödeme yapmayınız.O fiyatlara daha iyi tercihlere yönelmeniz daha mantıklı olur.

mondial mct 250

mondial mct 250

mondial mct 250 parça durumu nasıl ?

Bu motor 2005 – 2007 arasında çıkarılmış olsada parça bulmakta çok zorluk çekmiyecek olmanız bir avantaj.Şuan yıl olmuş 2016 hatta 2017 ye gireceğiz 10 senelik bir motorun parça durumu bir kaç parça dışında bulmakta sıkıntı yaşamamak gerçekten güzel bir durum.Motor aksamından bazı parçalarda servise istediğiniz zaman 1 kaç günde tedariğini yapıyorlar.

Mondial mct 250 kronik sorunları nelerdir ?

Genelde bahsedilenler jant telinin kırılması ki çok önemli bir durum değil.Çünkü benim fikrim bu durumda bu olayın şansla alakalı olması gibi görüyorum. O yüzden bana bu durum saçma geliyor.Diğer durum ise viteste boşluk olduğunu ve boşa attığını soyleyenler var. fakat bu durum bu tarz motorların çoğunda mevcut. Japon motorlarını da bu duruma katıyorum. Bunun dışında herhangi bir problem olmamakta.

Mondial mct 250 ne kadar yakar ?
Yakıt konusunda genel bir çizgi söylemek mümkün değil. Mondialın verileri de 10 yıl sonra ne kadar etkili olur tartışılır.Ortalama şehir içi 19-25 kuruş arası değişiyor. Şehir dışı ise 15-20 kuruş arası yakması gerekmekte.Eğer bunun dışında enteresan bir yakıt tüketiyor ise motora yukleniyor yada devirsiz kullanıyorsunuzdur.Eğer bunu da yapmıyorsanız motorunuzu bir servise göstermenizde fayda var.Ama yakıtla alakalı olarak motorunuzu 30 dişliye düşürmek yakıt tüketimini güzel bir oranda düşürecektir.Dişliyi düşürmek düz yolda performans düşümüne etki etmeyecek olup sadece yokuşta 4. viteste çıkacağınız bir yokuşu 3. vitesle çıkmanıza sebep olacaktır. Bunu sorun etmeyiniz ve mutlaka motorunuzu 30 dişliye aldıktan sonra düşürünüz.

mondial mct 250

mondial mct 250

Mondial mct 250 genel olarak nasıl bir motor ?
Mondial bir Türk malıdır.Uğur şirketler gurubuna aittir. Şimdi asıl konuya gelelim. Mondial deyip geçmeyin konforu güzel fakat hem cinsleri olan kategori de görüntü olarak biraz çıplak kalıyor. Bu durum ufak dokunuşlar ile halledilebilir.Titreşim olayı ise 110 km üstünde başlıyor o yüzden bu motordan memnun kalırsınız. Chopper tarzında bir motorda 110 üstü gitmek zaten mantıksız. Bazılarının aklında maksimum kaç km ile gidiyor sorusu vardır.Bu konuda net bir bilgi vermek mümkün olmaz motorun durumuna bağlı derim.Sonuçta kaç yıllık motor değil mi ?.Hız olarak ise fazlasını istiyorsanız direk Super sport yada racing’e yönelin.Güzel bir avantaj ise bu motoru alacağınız fiyatlara scooter alıyorsunuz.Mct 250 almak bu durumda daha mantıklı.Fiyat performans olarak ise yine 10 üzerinden 7-8 arasını hakedecek bir motor.Hem parça durumu hem konfor hem aynı kategoride bulunduğu motorlara göre yakıtı güzel.Hem gösterişde yerinde hemde fiyatı acayip uygun.Yani sonuç olarak bu motoru öneriyorum. Dar gelirli ve para durumu az olanlar için biçilmiş kaftan size bu motor harika mutluluklar ve mutluluk hissini fazlası ile yaşatacağına eminim.

Dipnot: Elimden geldiğince merak edilen konulara kendimce değinmeye çalıştım.Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa mutlaka yorum olarak yazınız.Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir